Obchodní podmínky

Platební a další podmínky výuky

učebna

Učebna

Výuka standardně probíhá v mé učebně na adrese Košťálkova 1103/2, Praha 8. Nicméně konzultace může proběhnout i v nedaleké kavárně, restauraci či na jiném neutrálním místě na Praze 8. Pokud by výuka probíhala u Vás, bude cena stanovena individuálně.

Délka konzultace

Se studentem se předem domluvíme na datu, času a délce konzultace. Minimální délka je 45 min. Výuka může probíhat i déle. Osvědčená doba jedné lekce je 45 min. u studentů ZŠ a SŠ a 90 min. u studentů VŠ. Konzultace o délce nad 90 min. příliš nedoporučuji a poskytuji je pouze po dohodě. Je lepší přijít např. 2× za týden, než mít jedno dlouhé doučování.

Mezi studenty dělám 15ti minutové přestávky. Přestávky jsou vyhrazeny pro přesuny studentů, placení, domlouvání termínů a krátký můj odpočinek. Pokud přijdete včas, tak se opravdu plně využije zaplacená doba čistě pro výuku. Můžete na mne zazvonit cca 5 minut před plánovaným začátkem výuky, já si pro Vás sejdu dolů ke zvonkům.

Na výuku doporučuji chodit pravidelně alespoň 1 × týdně, nicméně můžete chodit i jednorázově dle potřeby. Při pravidelné výuce máte termín jistý, ale je zároveň pro vás zavazující. Pokud si nejste jisti, zda budete moci chodit opravdu pravidelně a spolehlivě, raději volte jednorázové domlouvání termínů dle potřeby. U pravidelné výuky považuji termíny rezervované s výhledem cca na 14 dní dopředu s tím, že termíny vám blokuji a rezervace se automaticky obnovuje s 14ti denním výhledem dopředu, dokud se nedohodmeme jinak. Obvykle bývá pravidelný termín stabilní celý školní rok.

Způsob platby

Výuka se platí v hotovosti přímo na hodině nebo převodem na účet (např. u předplatného). I předplatné můžet platit v hotovosti na hodině (např. na další hodinu či hodiny). Na výuku dávám doklad. Rodiče si tak mohou zkontrolovat, že syn či dcera byli opravdu na doučku. Podmínky rušení výuky jsou odlišné v případě předplacené výuky a v případě nepředplacené výuky (viz níže).

Předplacená výuka alespoň 24 h před lekcí – placená v hotovosti či na účet

Předplacená výuka je výrazně levnější. Předplatit si můžete jednu či více lekcí najdendou. Výuka se platí dopředu v hotovosti či na účet (sdělím při rezervaci lekce). Výuka by měla být zaplacena alespoň 24 h před plánovaným začátkem výuky (v případě úhrady na účet by měly být peníze již připsány na můj účet). Předplatné používám také při výuce přes Skype. Nejčastější předplatné je, že si zaplatíte přímo na hodině další následující hodinu či hodiny.

V rámci předplatného jsou domluveny konkrétní termíny a časy, které jsou závazné a v případě nedodržení termínu ze strany studenta, termín bez náhrady propadá. Předplatné se chová jako kurz, i když je třeba předplacena jen jedna lekce. Nerozlišuji zde důvod absence, zda jde o nemoc či o jiný důvod. Pokud je předplatné jednorázově zaplaceno alespoň na čtyři termíny (v rámci jednoho dokladu), tak jeden termín ze čtyř (z termínů na jednom dokladu, tj. 25 % výuky) může student přesunout či zrušit ještě před začátkem výuky s tím, že se ihned domluvíme na náhradním termínu, který proběhne v nejbližší možné době (nejpozději do jednoho měsíce po řádném termínu). Náhradní termín by se měl správně konat mimo termíny pro doumluvenou pravidelnou výuku. Případný cenový rozdíl se doplácí (např. za odpolední či večerní výuku). Když nebudete moci přijít, dejte mi prosím vědět. Pokud by bylo rušeno více termínů, tak bez náhrady propadají. Přesun výuky na pozdější termín u předplatného nad uvedenou toleranci 1/4 neumožňuji – resp. považuji ho za zrušení domluveného termínu a objednání nového termínu. Omluvení absence u termínů, které propadají, nemá vliv, ale dejte mi prosím vědět co nejdříve, pokud nemůžete přijít. Po dohodě může na zaplacený termín místo Vás přijít i nějaký náhradník.

Jinak mi nevadí mi, když se domluvíme na přesunu na dřívější termín – nebudu ho považovat za zrušení výuky. Nezaručuji však, že společný dřívější termín najdeme. Pokud bych nemohla dodržet termín výuky já, výuka proběhne v nejbližším možném domluveném náhradním termínu, nebo mohu za zrušený termín peníze vrátit. Na předplatné dostanete doklad.

Nepředplacená výuka – výuka placená v hotovosti na hodině ihned po výuce

tabule

Tato forma je pro studenty dražší. Výuka se platí ihned na hodině. Při této formě výuky apeluji na dodržování domluvených termínů. Pokud má doučování fungovat, vzájemné dodržování termínů je nutností.

Přesun výuky na dřívější termín nepovažuji za zrušení výuky, takže přehlášením výuky na dřívější datum můžete s termíny dosti manipulovat. Dohodnutou lekci je možné zrušit ještě před začátkem výuky, a to prostřednictvím telefonního hovoru, SMS či včasného a z mé strany potvrzeného emailu. Pokud student na výuku nedorazí a neomluví se předem, bude tato lekce účtována na příští výuce jako uskutečněná. Dohodnutou lekci mohu zrušit já i student.

Pokud nebudete moci přijít, dávejte mi prosím vědět co nejdříve. Omlouvat docházku až v den výuky je hodně pozdní, já už termín nikým neobsadím. Při zrušení je vhodné domluvit náhradní termín. Dochází-li k rušení domluvených lekcí často (např. více jak z 1/4 domluvených hodin), bude spolupráce ukončena, případně bude požadováno předplatné. Žádnou striktní hranici nemám, tyto záležitosti řeším individuálně dohodou. Vážím si spolehlivých studentů a dávám jim přednost.