Výuka angličtiny

Angličtinu doučuji převážně v rozsahu učiva ZŠ.


Výuka je vhodná převážně pro začátečníky. Angličtina je pro mne doplňkovým předmětem k matematice.

  • Nabízím individuální výuku angličtiny v rozsahu učiva .
  • Výuka je vhodná převážně pro začátečníky a mírně pokročilé.
  • Výuku mohou navštěvovat studenti ZŠ a SŠ (dospělé učím zcela výjimečně, a to po vzájemné dohodě).
  • Studenti si mohou kombinovat angličtinu s matematikou dle potřeby.

Studijní materiály

Pro studium angličtiny jsou klíčové studijní mateirály. Kromě klasických učebnic lze velice doporučit poslechy příběhů v angličtině, čtení zpráv na internetu a sledování filmů.

TV, show, filmy, seriály, příběhy, videa, rádia, poslechy…

Pro středně pokročilé studenty považuji za nutné zapojit angličtinu do běžného života. Sledujte televizní pořady, poslouchejte rádia, pohádky, příběhy. Vnímejte angličtinu i na pozadí své každodenní činnosti třeba když jíte, uklízíte, cvičíte, a to i navzdory tomu, že nebudete ještě všemu rozumět a odchytnete třeba jen jednotlivá slova či věty. Mozek si vše ukládá, minimálně začnete vnímat správnou výslovnost. Inspiraci můtete najít na mých webových stránkách.

Zde jsou mé weby s materiály v češtině:

Zde jsou mé weby s materiály v angličtině:

Základní škola a začátečníci

Pro základní školu a mírně pokročilé studenty obvykle používám sady od Toma Hutchinsona: Project Fourth edition, které jsou schválené MŠMT pro ZŠ a používá je většina škol. Mám zakoupenu kompletní sadu včetně veškerých CD.

Střední škola a mírně až středně pokročilí studenti

Pro studenty středních škol i pro studenty různých úrovní obvykle dále používám sady od Michaela Harrise Davida Mowera: New Opportunities, které jsou schválené MŠMT pro SŠ. Tyto sady využívají gymnázia a jiné střední školy. Mám zakoupenu kompletní sadu včetně veškerých dostupných CD.

Pro středně pokročilé studenty také doporučuji International Express Pre-Intermediate SB+DVD.

Gramatika

Pro procvičení konkrétního tématu gramatiky doporučuji sady Raymonda Murphyho: Essential Grammar in Use nebo English Grammar in Use.

Obchodní angličtina

Pro obchodní angličtinu používám: Business Vocabulary in Use Elementary to Pre-intermediate with Answers.

Další materiály

Samozřejmě, že lze použít i literaturu a učebnice, kterou si student přinese s sebou, nicméně pak bych Vás poprosila o zakoupení ještě jednoho vydání pro mne (včetně CD), abychom si neničili záda při koukání do jedné knížky a měli kompletní materiály. Některou literaturu včetně CD mám zakoupenu, u té by to nebylo nutné…

Pokud budete mít zájem, kontaktujte mne prosím, domluvíme se na podrobnostech.